Česká delegace na Setkání týmu v Moskvě

14.02.2019

Ocitli jsme se na počátku velkého projektu. Každý z nás, se k němu dostal jinou cestou a dovoluji si odhadovat, že většina z nás se do projektu přidala na základě důvěry k člověku, který mu o projektu řekl. Mnozí z nás dlouho toužili začít dělat věci jinak. Být svým vlastním pánem, být součástí něčeho, co dává smysl a zároveň pomáhat lidem. Určitě se shodneme na tom, že business, případně pasivní příjem je vskutku pěkná vidina. To ale nestačí. Projekt, který má dlouhodobě fungovat, spojovat lidi, otevírat dveře do finanční svobody zároveň musí mít pevnou základnu ve svém poslání a hodnotách společnosti. Musí v sobě mít něco, za co je dobré se postavit, protože to prostě slouží vyššímu cíli. 

Myslím, že nikdo z nás, kdo se rozhodl letět do Moskvy, neměl v hlavě ještě úplně jasno. Jak říkám, zažíváme úplný zrod nového projektu v Evropě a s ním i spojené tzv. porodní bolesti, které nám trošku komplikovaly život. Jak už to tak bývá, na počátku to vždycky trošku bolí. Je hodně věcí, které se musí doladit, za což může rychlá expanze společnosti. Počáteční turbulence v mnohých z nás způsobovaly nejistoty. I proto jsme se vydali přímo do Moskvy. Jedním z motivů této cesty bylo navnímat si celkovou atmosféru společnosti. Zjistit, co za lidi za tím vším stojí. Získat mnoho informací přímo z první ruky a samozřejmě i možnost osobně řešit problémy, se kterými jsme buďto my nebo naši lidé zápasili.

Program byl rozdělen do dvou dnů. Po pár hodinách nepřetržitých přednášek jsme pochopili, že přestávky se v Rusku prostě nedělají :-). Pak jen rychle na oběd a hned zase zpět. Musím říct, že už dlouho jsem nebyla tak přehlcená informacemi. Bylo mi jasné, že jsme přítomni něčemu obrovskému a že šíři vizí společnosti, dokážeme odchytávat jen na několik procent. I teď pár dní po setkání, mi dochází další a další spojitosti.

Mám dojem, že z tohoto setkání jsme si všichni přivezli pár základních společných dojmů. Prezident společnosti Anatoly Khitrov je neskutečně přímočarý a disciplinovaný člověk s obrovskou vizí, do které vkládá veškerou svou energii. Má kolem sebe tým velice schopných lidí. Každý má svou funkci, své místo a ze zkušenosti vím, že jsou vždy připraveni fundovaně odpovídat na naše dotazy. Síla rozhodnutí tohoto člověka, být jedničkou na trhu a zároveň měnit společnost k lepšímu je tak silná, že mi nedovolila ani na chvíli zaváhat.

Já osobně jsem nikdy nebyla fanda velkých vizionářů. Vždycky jsem si říkala, že je to pěkné, ale že realita je pak jiná. Anatoly Khitrov mi trošku zamíchal s mými vlastními postoji. Nejen, že mi dokázal, že se dá kloubit velký business s vyššími cíli a touhou pomáhat, ale jeho činy jednoznačně mluví o tom, že je to člověk, který dotahuje věci do konce.

Myslím, že jsme si přivezli vše, pro co jsme si tam jeli a i mnohem více. Přece jen to funguje tak, že podobné se přitahuje. A tak i na tomto setkání jsme měli možnost se seznámit s velkým množstvím lidí, kteří skutečně chtějí. Chtějí se posouvat dál, chtějí vést své lidi, chtějí pomáhat se zdravím, chtějí umožňovat dalším lidem přístup k pasivním příjmům, a co je nejkrásnější, že chtějí tvořit. Jsou to lidé, kteří našli svou cestu, svou vlastní motivaci, rozhodli se a vykročili tomu vstříc. To je zážitek, který se přes písmenka přenést prostě nedá. A tak jestli to s vámi alespoň trošku zavibrovalo, nebo byste si to čistě racionálně chtěli s námi taky prověřit, tak poleťte na školu prezidenta a školu smaragdů v srpnu nebo v prosinci na pětileté výročí firmy do Moskvy. Bude to velké.

Můžete být u toho s námi.

Kateřina Kvapilová