ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Na co se nejčastěji ptáte v souvislosti s produkty společnosti VERTERA:

Jak může řasa ovlivnit diabetiky? jaký by měl být interval mezi užitím řasy a léků/injekcí? 

Ovlivnění u diabetiků po užití řasy je individuální. Řasa dokáže pozitivně ovlivnit buňky slinivky, harmonizuje ledviny...

Rozestup mezi užitím řasy a léků/injekcí by měl být alespoň 2 hodiny, aby se léky z řasou neovlivňovaly. Vždy je lepší konzultace s lékařem.

Od jakého věku a v jakých dávkách mohu dávat dětem? 

Vertera přípravky mohou být podávány dětem od prvního doplňkového krmení (přibližně od 6 měsíců)

  • Pro děti do 3 let, půl lžičky 1-2 krát denně
  • Pro děti do 6 let, jedna lžička 1-2 krát denně
  • Pro děti od 6 let , jedna polévková lžíce 1-2 krát denně

Certifikáty pro ČR, povolují konzumaci u dětí od tří let, ale díky svému složení vitamínů a minerálů můžeme podávat i menším dětem.

Převzato z oficiálních stránek www.vertera.org

Může nějaký přípravek od společnosti pomoct na strie či celulitidu? 

Gel na tělo v kombinaci s extraktem a peelingem je skvělá kombinace na detoxikaci celého těla. Pokožka je krásně hydratovaná, vyživená, jemná a hebká. Dochází k velkému čištění pokožky. Při pravidelném používání se strie a celulitida krásně zmenší. 

Jak je možné, že po řase klientka přibrala na váze? 

Pokud nastane tento problém, měl by se člověk zamyslet, zda dodává tělu dostatek tekutin (nejlépe vody). Tělo také nepotřebuje již tak velké dávky jídla jako před užíváním řasy. Právě velké dávky jídla s kombinací s užíváním řasy a málo tekutin vede k přibírání.

Mohou řasu používat těhotné a kojící maminky?

Jíst řasu v tomto případě je to nejlepší, co můžeme pro maminku a dítě udělat. Řasa dodává tělu dostatek jódu, který je v tomto případě velice důležitý. Nedostatek jódu v těhotenství může vést například k špatnému růstu miminka či poruchám s motorikou. 

Jak mohu poznat že řasa po doručení není v pořádku?

Pokud je víčko promáčknuté, je vidět že je řasa v pořádku. Pokud by bylo víčko moc nafouklé, mohl by být problém s kvalitou řasy. Řasa velice zapáchá. 

Co je možné udělat, abych pomohl tělu se zotavit po chemoterapii?

Doporučujeme užívat Vertera Forte Gel, a to nejlépe 100 g/den.

Převzato z www.vertera.org.

Jaká je ideální teplota na uskladnění produktů?

Řasu je potřeba skladovat v lednici při teplotě 0-5 stupňů. 

Co jsou to tvarovky na přepravu řasy?

Tvarovky jsou obalový materiál s polystyrenu. Udržují řasu v chladu při přepravě.

Může mít konzumace kávy negativní dopad na řasu respektive její funkci?

Káva narušuje vstřebávání některých prvků (především B1, vápníku, draslíku a železa). Doporučujeme mezi řasou a kávou rozestup min. 30 minut. 

Mohou lidé s lupenkou užívat řasu?Je vhodné dělat zábaly?

Ano, lidé s lupenkou konzumovat řasu mohou. Na zábaly spíše Arthroplast, protože obsahuje glukosamin, který dokáže pozitivně ovlivnit stav těla. 

Vždy je vhodná konzultace s lékařem.

Jak je to z užitím řasy při celiakii?

Celiakie je více méně intolerance (nesnášenlivost) nebo v pozdějších fázích alergická reakce na lepek z obilovin. Opět je způsobena zánětlivou reakcí ve střevech a následně zvýšenou propustností střevní stěny. Doporučujeme kůru čisté řasy 3 krát denně polévková lžíce na lačno s vodou, vydržet alespoň 3 měsíce. Lze užít kombinaci kysaných mléčných nápojů ( kefír, podmáslí) s kvašenou fermentovanou zeleninou ( šťáva z kvašeného zelí). Dodržovat pitný režim 2-3 litry čisté vody za den a vyřadit alespoň na ty 3 měsíce veškerý lepek a cukr. Příznaky by měli postupem vymizet a střevní epitel a mikrobiom obnovit. Vždy je vhodná konzultace s lékařem.

Může řasa pomoci na Karpály?

Ano, po užívání řasy Artroplast je známo po 14 dnech u klientra velké zlepšení. Užíval 1 polévkovou lžíci.

Vhodné konzultovat s lékařem.


Dokáže řasa pomoci při problémech ze střevy a při Hemeroidech?

Vertera gel je účinným přírodním produktem pro léčení organismu a zlepšení stavu zažívacího a vylučovacího traktu. Látky obsažené v gelu pomohou při obnově střevní mikroflóry a její pohyblivosti. V rámci dotazu z Ruské produktové poradny na léčbu chronických hemeroidů byl doporučen Vertera gel v množství 80 g /denně (čtyři polévkové lžíce denně). 

Vhodné konzultovat z lékařem.

Jaký rozdíl je mezi Laminaria gelem a Vertera forte neochucenou?

Vertera gel obsahuje pouze řasu Laminaria japonica a (navzdory etiketě) ji má v největším množství ze všech produktů. Vertera forte originál (neochucená) obsahuje vysoké množství Laminarie japonica, řasu Fucus vesicolosus (součástí cca 90 % léků proti rakovině pro svůj imunostimulační účinek) a dihydroqercetin (výtažek z Modřínu dahurského , který je pouze na Dálném východě). Dihydroqercertin velmi pomáhá při léčbě civilizačních onemocnění např. u diabetu ll. typu.